o nas Doradztwo Oferta Referencje Kontakt

Biuro księgowe Cleartax w Krakowie

Pragniemy zaoferowac Państwu nasze usługi w zakresie prowadzenia pełnej obsługi finansowo-księgowej. Gwarantujemy profesjonalna obsługę oraz ograniczenie do minimum Państwa kontaktów z Urzędem Skarbowym i ZUS. Dzięki nam zmniejszy się ilość Państwa pracy biurowej, a także obniżą koszty działalności!

Zapraszamy do współpracy!
Dagmara Czyżowska-Porajska, Kleopatra Bečir-Fornalik
Usługi księgowe Kraków
Biuro księgowe Kraków rekomendacje

Ryczałt ewidencjonowany

W ramach usług biura księgowego Cleartax w Krakowie, ofertujemy Państwu prowadzenie dokumentacji związanych z opodatkowaniem na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego.
 
W skład usługi wchodzą:
 
  • prowadzenie ewidencji przychodów
  • prowadzenie rejestrów VAT (dotyczy płatników VAT)
  • sprawdzenie dokumentów źródłowych
  • obliczanie podatku dochodowego
  • obliczanie podatku VAT (dotyczy płatników VAT)
  • sporządzanie i wysyłanie deklaracji VAT 7 (dotyczy płatników VAT)
  • sporządzanie i wysyłanie deklaracji ZUS
  • sporządzanie deklaracji rocznych PIT 28
  • porady ekonomiczno-finansowe
 
Ryczałt Ewidencjonowany - kogo dotyczy:
 
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest formą opodatkowania, z której mogą korzystać:
 
osoby fizyczne prowadzące indywidualną działalność gospodarczą
spółki cywilne osób fizycznych
spółki jawne i spółki partnerskie której wspólnikami są wyłącznie osoby wykonujące wolny zawód
Których obrót w w roku 2010 nie przekroczył 150.000 EUR (633.420 zł)
Na potrzeby ryczałtu ewidencjonowanego należy prowadzić m.in. ewidencję przychodów, wykaz środków trwałych, ewidencję wartości niematerialnych i prawnych.
 
Opodatkowanie ryczałtowe polega na tym, że podatek dochodowy płaci się od osiągniętego przychodu. Nie ustala się rzeczywistych dochodów ani kosztów prowadzonej działalności gospodarczej.
 
Fakt, że nie uwzględnia się kosztów, rekompensują stosunkowo niskie stawki podatków ryczałtowych, np. objęci ryczałtem ewidencjonowanym, którzy prowadzą działalność usługową, płacą 8,5 proc. od przychodów, wytwórcy - 5,5 proc., a handlowcy - 3 proc.
 
Przychodów z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem nie łączy się z innymi dochodami opodatkowanymi na zasadach ogólnych (np. z pracy na etacie). Nie wpływają więc one na progresję podatkową.
 
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność. Gdy wiedzą, na jakie przychody mogą liczyć, mogą oni określić wielkość płaconego podatku w poszczególnych miesiącach.

Miesięczne ryczałtowe wynagrodzenie naszego biura rachunkowego za rozliczanie działalności na podstawie Ewidencji Przychodów, rozpoczyna się już od 59,00 zł netto,  ale stawka za każdym razem negocjowana jest po dokładnym zapoznaniu się z zakresem prowadzonej przez klienta działalnością i poznaniu jego oczekiwań.
 

© Copyright by Cleartax
Realizacja: NetVisage